Wyślij dane i opis firmy

Informacje o SSE

Czym są Specjalne Stefy Ekonomiczne?

Co jakiś czas pojawia się takie sformułowanie w radiu, telewizji, w prasie. Nie wszyscy są zorientowani w temacie i wiedzą, na czym taka strefa polega, z czym to się wiąże i dlaczego warto tam działać i organizować biznes. Tymczasem dla każdej z firm jest to bardzo ważne.

SSE Mielec

Specjalna Strefa Ekonomiczna, to wyodrębniona część terytorium, w której może być prowadzona działalność gospodarcza na preferencyjnych warunkach. Firmy, które są zlokalizowane na tym obszarze mogą otrzymać na przykład pomoc publiczną. W Polsce obecnie działa 14 takich stref. Strefy te zostały stworzone w konkretnych celach, przede wszystkim mają za zadanie przyspieszyć rozwój gospodarczy regionu, stworzyć nowe miejsca pracy, zagospodarować majątek poprzemysłowy, zwiększyć konkurencyjność produktów i usług oraz wykorzystać nowe rozwiązania techniczne i technologiczne. Przede wszystkim warto jest poznać korzyści, jakie niesie działalność w SSE. Przede wszystkim jest to zwolnienie z podatku dochodowego PIT lub CIT, dostępność uzbrojonych, bardzo atrakcyjnych gruntów, możliwość zakupu albo wynajmu nieruchomości już istniejących w strefie, możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku od nieruchomości, dotacji powiatowych urzędów pracy, grantów inwestycyjnych od rządu, wsparcia ze środków unijnych.

SSE to nie tylko same korzyści

Oczywiście działalność w SSE, tak jak wszystko, ma swoje wady. Zaliczyć do nich można ograniczenie działalności możliwych do prowadzenia w SSE, wyższe ceny nabywanych nieruchomości, dodatkowe obowiązki związane ze sprawozdawczością, większa liczba kontroli, opłata strefowa. Mimo jest bardzo wielu chętnych, którzy chcą działać w SSE. Firmy, które nie mogą działać w SSE, to między innymi przedsiębiorstwa wytwarzające materiały wybuchowe, wyroby tytoniowe, oferujące usługi związane z odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków, wyrobem, rozlewem i przetwarzaniem napojów alkoholowych. Jak więc widać, jest to dość specyficzna grupa przedsiębiorców, wszyscy pozostali mogą aktywnie działać w specjalnych strefach ekonomicznych.

Transport a przemysł

Obydwie branże związane są ze sobą bardzo ściśle. Tam gdzie przemysł tam również transport. Firmy zarówno potrzebują transportu i przewozu komponentów do produkcji jak również wywozu z firmy gotowych wyrobów. W zależności od specyfiki produkcji dobiera się optymalne rozwiązania w tym zakresie. Na przykład do przewozu lekkich ale gabarytowych materiałów idealnie nadają się zestawy drogowe typu tandem i jumbo. Firma F.T.U.H MaxTrans z Mielca to specjaliści w tej kategorii. Firma ta posiada także dobrze rozwiniętą spedycję, szczególnie krajowa i zagraniczna oraz międzynarodowa to także oferta firmy.

Jeżeli natomiast chodzi o ciągniki siodłowe z naczepami typu firanka czy plandeka to firma transportowa IMPET z Czermina posiada idealną ofertę w zakresie tego typu pojazdów. Firma IMPET to także magazyn przeładunkowy i magazyn logistyczny. Jest to bardzo dobry wybór lokalizacji jeżeli chodzi o kierunki wschód i południe Europy gdyż magazyn zlokalizowany jest w woj. podkarpackim.